Magů (Mister Magoo z Grodu Hrabiego Malmesbury)

Magů je ten nejúžasnější pejsek, jakého jsem si mohla přát. Od doby, kdy jsme si ho jako štěňátko dovezli, mi dělá jen samou radost. Odmalička pěkně aportoval, nic jsem ho nemusela složitě učit, vše chápal a učil se velmi rychle. Po půl roce věku jsem s ním začala více cvičit i lovecký výcvik a po zkušenostech s jinými labradory jsem se nestačila divit, jak je šikovný. Magů je velmi temperamentní, takže nejtěžší pro mě je ukočírovat jeho temperament a namotivovat ho tak, aby pracoval klidně a spolehlivě. Jezdíme spolu na cvičák v Chlumci, kde jsme se spolu naučili spoustu nových věcí a Magů se tu dosytosti vyřádí s ostatními pejsky.

Vzhledem k tomu, jak rychle vše chápe, zvládl své první Podzimky v 11 měsících, kdy jsem fakticky fungovala jen jako jeho doprovod, vše zvládl sám a přirozeně. V necelých dvou letech zvládl úspěšně dojít SZVP, LZ, další Podzimní zkoušky, kde dostal za svůj výkon první CACT, Canisterapeutické zkoušky, Barvářské zkoušky a  Working testy ve třídě E. Další sezonu jsme si již troufli na vyšší dvoudenní zkoušky a úspěšně jsme zvládli ZPR, PZ i SZVP, vše v I.ceně. Magů má již 7x zadaný CACT, je vítězem Kutnohorského poháru a vítězem lesních zkoušek u OMS Luhy. Na poháru světa myslivosti v Kosičkách jsme se umístili na 3. místě z 23 pejsků. Podařilo se nám zdolat i metu nejvyšší a to všestranné zkoušky přinášení retrievrů, které Magů zvládl dojít v 1. ceně a titul CACT nám unikl jen o jeden bod. Magů je čekatelem šampiona práce, k jeho dosažení nám chybí poslední CACT, doufám, že příští rok se nám zadaří a budeme mít doma prvního šampíka práce.

Magů má vstřícnou, milou povahu, je to pořád takové mazlivé mimino, takže po CT zkouškách začal aktivně pracovat jako canisterapeut. Má stále spoustu energie, je hodně temperamentní a také chytrý, nové věci se učí velmi rychle, je radost s ním pracovat.

Více informací, zdravotní testy, výstavy, zkoušky a jeho rodokmen najdete v samostatné rubrice Magů.


 

             narozen 26.10.2014               

                                                                                   plnochrupý, skus nůžkový   

                                                                                   výška 58 cm

                                                                                                                                                                  

   

   

                 

                               

   

   

   

   

   

   

   

    

      

      

 

A takto se Magů stará o své potomky. Jsou to jeho první děti, maminka Kerynka, vrh C.