Archiv 2018

29.11

našim štěňátkům jsou 3 týdny, už všichni koukají na svět :-) Maminka se o ně vzorně stará, ale protože je vrh početný, začali jsme již miminka přikrmovat. Všichni se učí jíst namočené granulky s mlékem a chutná jim ..miska je za pár minut prázdná.

 Štěňátka jsme již označili barvenými obojky a nafotili jsme je jednotlivě. V rubrice štěňata najdete i videa se štěňátky.

 


 

9.listopadu

naše úžasná holčička Arika porodila svůj první vrh štěňátek. Na svět přivedla 10 krásných a zdravých štěňátek...porod byl rychlý a bez komplikací. Arika byla dvě hodinky nervozní, pak si lehla, udělala uff a štěndo bylo venku....a za chvíli další, nestíhala jsem je ani čistit. Zezačátku nevěděla, co s nimi, až po porodu všech se začala starat, olizovat je a pak se spokojeně rozvalila jako soudek a nakrmila si je. Máme 6 holčiček a 4 kluky. Tatínkem štěňátek je pejsek Rambo - Charles Sable Blues. Více v rubrice Štěňata.


 

23.10.

jsme se s našimi pejsky vypravili na pravidelnou návštěvu klientů v Domově sociálních služeb v Chotělicích. Magů se projevil jako úžasný canisterapeut, nechal se vodit na vodítku, předvedl svůj nejoblíbenější trik, kdy najde schovanou peněženku, ať je kdekoliv a na zdravotním oddělení radostně olízal každého, kdo se nechal.

   

   


11.10.

byla Arika poprvé na canisterapii ve škole v Novém Bydžově. navštěvujeme tady děti ve speciální třídě. Arika i mezi dětmi ukázala velkou trpělivost, empatii a radost z toho, že může být někomu užitečná. Nechala se hladit, česat i vodit dětmi na vodítku.

      

   


3.října

jsme navštívili naše klientky ve Skřivanech, kam už jezdíme s pejsky třetím rokem. Tentokrát jela poprvé zkusit pracovat jako canisterapeut Arika. Musím říct, že mě velmi mile překvapila, pracovala jako zkušený pejsek, intuitivně vycítila, co má dělat. Byla jedním slovem báječná... celé dvě hodiny byla trpělivá, klidná a vstřícná ke všem, i na zdravotním oddělení, kde to pro pejsky není úplně jednoduché. Musí ukázat velkou dávku tolerance a klidu.

   

       

   

 


28.9.

již podruhé jsme jeli na podřipskou výstavu v Martiněvsi.  Výstava je vždy pěkně připravená, nedaleko je rybník, ve kterém se pejsci po výstavě mohli vykoupat a zchladit se. Na září bylo velmi teplo, teploměr ukazoval 30 stupňů ve stínu. Na výstavě jsem měli zastoupení tří našich pejsků. Poprvé byla na výstavě Kleopatra, Magouškova dcera. I když doma moc nechce stát ve výstavním postoji, v kruhu pochopila o co jde a předvedla se jako profík. Rozhodčí pan Václavík ji dal ocenění velmi nadějná 1 a tak jsem mohli natěšeně čekat na závěrečné odpolední soutěže. Kleuška zaujala paní rozhodčí natolik, že ji vybrala jako vítězku mezi dalšími 28 pejsky ve skupině dorostu... Klea BIS dorost 1.místo

   


15.-16. září

jsme si jeli užít rodinný výlet do jižních Čech.  KCHLS zde pořádal klubové zkoušky přinášení retrievrů. Na místo jsme dorazili už v pátek večer, kde jsme měli zajištěné ubytování na dětském táboře Bílá skála. Vrátili jsme se do dětských let, bydleli jsme v chatičkách a spali na docela tvrdých palandách...je to ale překrásné místo s krásnou přírodou všude kolem a tak jsme obě rána s Magouškem vstávali kolem páté hodiny a šli jsme na dlouhou procházku do blízkého lesa. Pak jsem se sešli s ostatními a vydali se plnit disciplíny zkoušek. V lesích okolo Číměře bylo opravdu krásně, v tu dobu zde rostlo velké množství hub a tak jsme si kromě splněných ZPR dovezli domů i dva koše krásných hříbků. V sobotu odpoledne jsme stihli navšívit i  zámek a město Jindřichův Hradec. Magů pracoval skvěle a zkoušky došel v 1.ceně.

        

   


21.července

se v Martiněvsi konala další hezká výstava.  Tentokrát jsem vzala poprvé na zkušenou naši nemladší fenečku Kleopatru, aby se okoukala a socializovala. Naše psí trio si na výstavě vedlo velmi dobře, Kleopatra velmi nadějná 1, Arika výborná 1, vítěz třídy pracovní a Magů Výborný 1, vítěz třídy šampionů a krajský vítěz. Čekali jsme tedy na závěrečné soutěže, v mezičase jsem dovezla pejsky k vodě, kde se šťastně a dosytosti vyráchali. Magů byl do závěrečných soutěží tak osvěžen, že se mu podařilo vyhrát nejen VIII. skupinu FCI, ale i celou výstavu! Už podruhé jsem s ním zažila pocit krásného vítězství, kdy ho pan Václavík vybral jako nejkrásnějšího psa celé výstavy...BIS.

   


12.května Speciální výstava retrievrů Humpolec KCHLS

Na této výstavě jsme si s Magouškem převzali ocenění za vítězství v soutěži Anka Cup. Magů vyhrál 1.místo v Dual purpose v labradorech. Je to soutěž, kdy se bodově hodnotí výsledky z loňské sezony na poli výstavním i pracovním. Kombinace bodů z obou těchto soutěží je Dual purpose / pracovní body x výstavní body/. V celkovém pořadí všech retrievrů se Magů umístil na krásném 2.místě.

Na této výstavě jsme mohli vidět i dvě krásné dcery Magůška. Fenku Fergie Royal Glade a fenku Annie z českomoravské vysočiny.

   

 


 

30.dubna

jsme se vydali již potřetí na klubovou výstavu Retriever klubu do Kelče. Vzali jsme oba naše pejsky, Magůška i Ariku. Oba pejsci dostali krásné posudky, Magů se vystavoval ve třídě šampionů, kde dostal V1, vítěz třídy šampionů a klubový titul CC. Tento titul získal již počtvrté a tím se stal klubovým šampionem krásy Retriever klubu.

  

Arika se vystavovala ve třídě pracovní...paní rozhodčí, hned když ji uviděla, řekla "lovely girl"...Arika se jí líbila tak, že dostala V1, vítěz třídy a nakonec ji vybrala i jako nejhezčí fenku v labradorech, stala se tedy i oblastní vítězkou. Mimo to se stala čekatelkou klubového šampiona krásy, získala první titul CC.

   

Na této výstavě jsem měla i milou příležitost předvést v kruhu dceru našeho Magouška, fenečku Fany Royal Glade. Fany je krásná fenka, byla to pro mě radost ji předvést a Fany si vyběhala druhé místo ze 4 fenek. ..výborná 2.

  


15.2.18

našim štěňátkům je 7 týdnů, užíváme si s nimi každý den, jsou báječní, velmi chytří a učenliví. Se smečkou řádí venku a jejich hry neberou konce.

   

 

 


14.2. 2018

jsme v rámci canisterapie vymyslely pro děvčata hru na výstavu a oblékání pejsků. Magů a Billy byli velmi trpěliví, u oblékání jsme se moc nasmály a pejskové opět ukázali, že je baví každá činnost, kterou vymyslíme :-)

   

 A na závěr trochu pomazlení se s pejsky ...